Aldent Twój gabinet stomatologiczny

Usługi

Implanty

U wielu pacjentów brak zęba wywołuje poczucie dyskomfortu, implanty są popularnym rozwiązaniem stosowanym często w takich przypadkach.

Główne korzyści zastosowania implantu to:

Koszt leczenia implantologicznego uzależnione jest głównie od:

Szczegółowa wycena przygotowania implantu dokonywana jest podczas wizyty w gabinecie. Leczenie implantologiczne to korzystna inwestycja, która pozwala na radość posiadania pięknego i kompletnego uśmiechu.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Braki zębowe to nie tylko pogorszenie efektu estetycznego, lecz także wiele niekorzystnych dla zdrowia zmian:

Możliwość wystąpienia rozmaitych powikłań sprawia, że warto zainteresować się ofertą leczenia implantologicznego i uzupełnić braki zębowe.

Tradycyjne rozwiązania protetyczne można także zastosować przy rekonstrukcji zębów jednak wszelkiego rodzaju mosty, czy korony nigdy nie dorównają implantom, bowiem często trzeba wykonywać dodatkowe zabiegi, a uzyskany efekt nie będzie idealny. Decydując się na koronę lub most pacjent musi przygotować się na uciążliwe szlifowanie zębów, a w przypadku protez często widać klamry, co psuje ogólny efekt i samopoczucie pacjenta.

Dzięki zastosowaniu implantu tworzy się sztuczne korzenie zębowe, a ingerencja stomatologa powoduje, że stają się one elementem szczęki. Ząb osadzony na implancie jest bardzo podobny do naturalnego, a sam zabieg przygotowania i instalacji implantu jest mniej inwazyjny niż przygotowanie mostu, korony lub protezy.

Już dwa implanty zapewniają utrzymanie protezy całkowitej, natomiast w przypadku mostu całkowitego musi to być co najmniej sześć implantów.

Kto zatem może poddać się zabiegowi wszczepienia implantu? Większość osób dorosłych może pozwolić sobie na taki zabieg, jest jednak kilka warunków które muszą zostać spełnione:

W wielu wypadkach nawet w przypadku wystąpienia przeciwwskazań można wykonać zabieg, w tym celu wykonuje się rozmaite zabiegi przedimplantacyjne.

Podejmując decyzję o leczeniu implantologicznym dentysta bierze pod uwagę takie przeciwskazania jak:

Jakie są zalecenia bezpośrednio po wykonaniu zabiegu?

Chcąc utrzymać jak najdłużej implant w jamie ustnej powinno dbać się o utrzymanie higieny. Najlepiej współpracować z dentystą, który doradzi w jaki sposób dbać o swój nowy ząb. Po zabiegu nie powinno się jeść przez co najmniej dwie godziny, oraz unikać palenia tytoniu. W miarę szybko należy powrócić do delikatnego szczotkowania zębów, a ponadto trzeba stosować płyn dezynfekujący, ponieważ zanieczyszczenia wokół implantu mogą spowodować stan zapalny prowadzący nawet do jego odrzucenia. Wspominaliśmy o paleniu papierosów nie bez powodu, ponieważ palenie tytoniu obniża zdolność regeneracji tkanek oraz ma wpływ na powstawanie osadów, co może zaszkodzić przyjęciu się świeżego wszczepu.